Distorted izle
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (11662)
6,7 IMDB Puanı 19,920 Görüntülenme

Distorted izle

Rus yapımı bir savaş filmi olan Stalingrad, İkinci Dünya Savaşı sırasında Stalingrad şehrinde süren savaşın gölgesinde, 1942 Kasım'ında yaşanan bir aşk hikâyesini konu alıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı'nda dengeleri değiştiren Stalingrad Savaşı'nı efsanevi bir bakış açısıyla ele alıyor. Bir grup kararlı Rus askeri, harabeye dönmüş şehirlerindeki stratejik öneme sahip bir binayı kaybetmemek için acımasız Alman Ordusu karşısında mücadele vermektedir. Önemli bir noktada bulunan bu binayı korumaya çalışırken, binada yaşayan iki Rus kızıyla aralarında güçlü bağlar oluşmaya başlar. Hikâyede iki tarafın da hayatta kalmak için savaşırken, sevdiklerinin hayatlarını kurtarmaya çalışmaları, kesin ölüm ve savaşın dile getirilmeyen korkunçlukları karşısında insanlıklarını geri almaya çabalamaları başarılı bir şekilde işleniyor.

Reklamı Geç


Distorted izle

Rus yapımı bir savaş filmi olan Stalingrad, İkinci Dünya Savaşı sırasında Stalingrad şehrinde süren savaşın gölgesinde, 1942 Kasım’ında yaşanan bir aşk hikâyesini konu alıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı’nda dengeleri değiştiren Stalingrad Savaşı’nı efsanevi bir bakış açısıyla ele alıyor. Bir grup kararlı Rus askeri, harabeye dönmüş şehirlerindeki stratejik öneme sahip bir binayı kaybetmemek için acımasız Alman Ordusu karşısında mücadele vermektedir. Önemli bir noktada bulunan bu binayı korumaya çalışırken, binada yaşayan iki Rus kızıyla aralarında güçlü bağlar oluşmaya başlar. Hikâyede iki tarafın da hayatta kalmak için savaşırken, sevdiklerinin hayatlarını kurtarmaya çalışmaları, kesin ölüm ve savaşın dile getirilmeyen korkunçlukları karşısında insanlıklarını geri almaya çabalamaları başarılı bir şekilde işleniyor.

Distorted izle

Başrollerini MariyaSmolnikova, YaninaStudilina, PyotrFyodorov ve TomasKrechmann’ın paylaştığı filmde AndreySmolyakov, YuriyNazarov, HeinerLauterbach gibi birçok ünlü Rus isim yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda FedorBondarchuk oturuyor. Senaryosu ise SergeySnezhkin ve Ilya Tilkin tarafından beyaz perdeye uyarlanan film; savaşın korkunç yönlerini bütün çıplaklığıyla izleyicisine sunuyor.
İkinci Dünya Savaşı’nın dönüm noktası olan Stalingrad Savaşı’nı farklı bir yönüyle ele alan Rus yapımı bu tarihi film, dünyanın yakın tarihini değişik bir pencereden anlatması ve kullandığı özel efektleriyle izleyenlerinin ve eleştirmenlerin beğenisini topluyor. İçerdiği başarılı savaş ve dram sahneleriyle film toplamda 2 saat 11 dakika sürüyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?