The Domestics izle
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (1062)
5,7 IMDB Puanı 7,089 Görüntülenme

The Domestics izle

2003 Irak savaşı ve sonrasında Avustralyalı gazeteci MichaleWare'in yaşadıklarını ve tecrübelerini anlatan bir belgesel The Domestics . Acemi bir savaş muhabiri olarak Michael Ware, hayal bile edilemeyecek derecede bir şiddetin görüntülerini yakaladı ve bu belgeselinde izleyiciyle paylaştı.

Reklamı Geç


The Domestics izle

2003 Irak savaşı ve sonrasında Avustralyalı gazeteci MichaleWare’in yaşadıklarını ve tecrübelerini anlatan bir belgesel The Domestics . Acemi bir savaş muhabiri olarak Michael Ware, hayal bile edilemeyecek derecede bir şiddetin görüntülerini yakaladı ve bu belgeselinde izleyiciyle paylaştı.

The Domestics izle

2011 Şubat ayında Ware, CNN’e geri dönmeyeceğini doğruladı. Sonrasında bir Avustralya gazetesine PenanceFilms adı altında bir film şirketi kurduğunu ve Irak’ta geçirdiği zamanı anlatan The Domestics adını verdiği bir belgeselin yapımını daha yeni bitirdiğini söyledi. Belgesel 2015 yılında izleyiciyle buluştu. Ware’in belgeseli Sydney Yazarlar Festivali’nde öne çıktı ve Avustralya Belgesel Vakfı Ödülü’nü kazandı.
Irak Savaşı sırasında Time dergisi ve CNN muhabiri olarak yaşadığı fazla kişisel deneyimlerinde gözü kara röportajlar ve acımasız sömürü arasında kolay olmayan bir yolda yürüyor. Acemi bir savaş muhabiri olan Ware’in kendisini Abu Musab Al-Zarqawi tarafından mesajını batıya yaymak için seçilmiş bulduğu hikayesi gerçekten büyüleyici. Savaş alanının derinliklerine doğru yaptığı Heart-of-Darkness yolculuğu, alandaki yedi yıllık görevi sırasında çektiği ve topladığı kamera çekimleri sayesinde korkunç bir netlikle gösteriliyor. Hayal edilemez acı ve şiddet sahnelerine şahit olan ve bunlardan fazlaca etkilenen Ware, seyircinin de aynı kabusu paylaşmaması için hiçbir neden göremiyor.
İzleyenlerini belki günlerce ukusuz bırakacak olsa ve bazı görüntüler beyinlerden hiç çıkmayacak olsa da, savaşın getirdiği yıkım, şiddet ve acıları bütün dünyaya anlatmak bakımından bu belgeselin amacına fazlasıyla ulaştığı izleyenlerinin yorumlarından fazlasıyla anlaşılıyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?